Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

14.8.2009 - již poslední záznam v našem deníčku. Zítra se rozloučíme s naším Ricouškem - byl nejoblíbenější, byl to favorit  od prvního dne a ještě jsme se s ním mohli mazlit o něco déle než s ostatními. Moc bych si přála aby u nás mohl zůstat, ale nejde to. Už se na něj moc těší jeho nová rodina a já věřím, že se zítra nevidíme naposled..

          image image  image       


6.8.2009 - štěndům je dnes 8 týdnů. Rico který je u nás byl znovu odčervený. Jiank je moc hodný, chodíme hodně ven a stíháme hezky i čůrání. myslím, že už se mu ani moc nestýská po svých kamarádech - jen chodí sám spinkat do starého pelíšku, takže spaní v posteli se nekoná... . Dnes jsem narazila na video z páteční procházky který natočil Vilda - moc za něj děkujeme a podívat se můžete zde.


5.8.2009 - od nových páníčků dostáváme nové fotky našich štěňátek - většinu jich můžete najít na jejich webových stránkách. Felix a Ponca stránky nemají, ale to neznamená, že o nich nevíme - oba se mají skvěle. Ponca bydlí společně s fretčími kamarády a Felix zase měří síly s kámošem Herem. Na fotkách je vidět, že se mají báječně a Felix na videu dokazuje, že za Joyku našel plnohodnotnou náhradu...

                                       

                                                             


4.8.2009 - Ponca dnes odcestoval do Prahy a tak nám tu Rico osiřel. Odpoledne jsme se ale vydali na cvičák kde už na nás čekal Felix který se na nás dorazil podívat. Felix vyrostl, probíhá tunel jak profík a už hezky trénuje oční kontakt. Máme z něj obrovskou radost. Kluci se pořádně proběhli a Rico pak doma spal jak zabitý. Jsem zvědavaá jak prožije první noc bez svých sourozenců,ale pokud by se mu moc stýskalo, tak  dojde i na paničky postel. Ale i on se dočká a příští sobotu i on pojede směr Praha kde se bude pravidelně setkávat s Poncou a Avocadem.


2.8.2009 - dnes si i pro Avocada dorazila Aneta - její Šivunka zůstala doma s její maminkou a věřím, že už očekávala "zradu". Věříme, že  v Kedynkovi najde prima kamaráda a naučí ho spoustu lumpáren.

                     


1.8.2009 - dnes byl velký den pro Vixinku a Fejsinku. Obě jsem ráno naložila k Majce do Brna a ujížděly směr Brno na klubovou výstavu. Tam si Fejsinku přebrala Lucka a Vixinku Dan. Na svých nových webových stránkách už mají fotky z nových domovů kde se jim moc líbí - jen se jim ještě malinko stýská po sourozencích.

              


31.7.2009 -  dnes měla štěňátka spoustu zábavy. Dopoledne dorazila Andrejka, která jim udělala krásné dopolední fotky za které jí moc děkujeme. Odpoledne s námi vyrazila na procházku společně se svojí Shegy kde nám udělala další úžasné fotky ! Ale na vycházce s námi nebyla jen Shegynka,ale Majka s Klárkou + Gremminka a Britney, Nikča s Nancy, dorazil i Vilda s Asadem. Ale hlavní návštěva dorazila z Brna - za Joykou dorazila Sandra s taťkou Badem a tetkou Geny. Byla nás pořádná smečka. Pesani lítali jak šílení - bohužel i do nedaleké černé stoky. Shegynka vypadala doslova merlovaně, ale i ostatní psiska jí nenechali "ve štychu" a postupně se utíkali taky vyparádit. Štěňátkům se moc líbilo - Vixinka s Kedynkem pořád utíkali taky směr stoka, ale vždycky jsme jim v tom zabránili. Bylo to úžasné odpoledne a večer, jelikož Sandra zůstala i na noc a tak jsme probraly všechno možné a Bad se mohl ještě pokochat dětičkama.

                     

                           


30.7.2009 - přidány nové váhy ke štěňátkům a je to jejich poslední vážení . Dnes byl velký den pro našeho Felixe - večer odcestoval do svého nového domova. Loučení bylo těžké, ale čeká ho krásný život plný agility a závodů a hlavně milující páníčci. A hlavně ho budu často vídat a z toho mám velikou radost. Dnes psala majitelka Action Boye Zuzka, že udělala "Ricovi" stránečky. Podívat se na ně můžete zde.

          


29.7.2009 - dnes jsme se štěníky vyrazily s holkama na vycházku kde si to všichni pořádně užili. Moc děkuji Janě, Klárce i Gábině za naložení malých teroristů a hlídání aby se žádný neztratil. Gábina nám nafotila nádherné fotky za které jí moc děkujeme. Joyka vyhrabala nádhernou velikou díru s kterou jí pomáhala naše Rebeka a přinesla nám hrdě ukázat žížaly kterých měla plné ruce.


28.7.2009 - před chvilkou jsme se vrátili se štěňátky z veteriny. Paní doktorka je všechny načipovala, naočkovala a vystavila pasy. Moc pochválit musím Ponca a Vixinku kteří ani nepípli - to se pak ukáže kdo je hrdina. Štěňátkům poslechla paní doktorka i srdíčko, zkontrolovala skus, prohmatala bříško.... . Všichni jsou zdravotně v pořádku a tak již brzy poputují do nových domovů.


27.7.2009 - dodány nové fotky do společné fotogalerie i do jednotlivých fotogalerií štěňátek


24.7.2009 - myslím, že můžu napsat, že i Frodík /alespoň zatím mu tak říkáme/ už má také svoje majitele. Bude se věnovat agility a hlavně dělat kamaráda svým sportovně založeným páníčkům.Včera u nás byla na návštěvě kamarádka Pavla a dovezla nám vyšší ohrádku. Vixinka s Fejsinkou totiž starou ohrádku přelezly ještě než jsem zavřela dvířka. Štěňata se sice pohybují volně po bytě, ale v noci nebo když si třeba na hodinku odskočím a není doma Honza, tak jsou v ohrádce. Jinak by se mohlo stát, že bych dorazila domů a nešel internet nebo se stalo ještě něco horšího /ale nic horšího snad není../. Večer jsem je všechny uložila do ohrádky - nicméně Vixinka si stejně vyřvala svobodu. Doufejme, že na ní bude Dan trochu přísnější než my..


23.7.2009 - štěňátka byla znovu zvážena a odčervena společně s Rose i Joy


22.7.2009 - Avocado má již také své stránky www.siva-kedy.ic.cz


21.7.2009 - Fejsinka už má také svoje stránky www.agiborders.wz.cz . Štěňátka už si začala pomalu zvykat na obojky a někteří už absolvovali svoji první miniprocházku na vodítku. Krásné fotky nafotil v sobotu Dan při jeho návštěvě, podívat se na ně můžete v jeho fotogalerii - moc mu za ně děkujeme.

                              


19.7.2009 - vloženy nové fotky do společné fotogalerie i do jednotlivých fotogalerií štěňátek


16.7.2009 - ke štěňátkům přidány jejich váhy a nové fotky. "Malý" Avocado je všechny dohnal a je druhý největší z vrhu. Všichni už lítají po bytě jak rakety / v ohrádce je nuda/ a dělají veliké pokroky. Avocado si moc oblíbil naší Rozárku a hodně často spí s ní pod postejí, kde má Rose svůj "domeček". Vixinka kouše všechno, všechny a vše hlasitě komentuje. Fejsinka miluje spaní v posteli a moc ráda se mazlí. Ale v psích hrách je hodně zákeřná - kouše zásadně do uší, čumáčků a do holého bříška, takže svého protivníka většinou dostane na lopatky i když je menší. Z Ponca se stává čím dál větší drak a myslím, že v současné době bojuje s Felixem o "vůdcovství" ve smečce. Frodo je miláčkem a má svá privilegia kterých náležitě využívá - naše Rebeka ho přejmenovala na Ferdu.


13.7.2009 - návštěvy pokračují a dnes dorazila Terka s Luckou a dorazila dokonce Joyky polosestřička Nice. Lucka Konečná udělala nádherné fotky nakteré se můžete podívat zde. S holkama jsme se štěníky vyrazily i na hodinku ven - ale tentokrát zůstal doma Avocado, který těsně předtím usnul zalezlý daleko pod postelí a nešel vytáhnou...no ale snad Aneta odpustí / v sobotu měl zase převahu fotek on/. Večer jsem mu to vynahradila a byl zase solo venku jen on.  


12.7.2009 - nové fotky Action Boye a Agility Boye v jejich fotogaleriích


11.7.2009 - je to neuvěřitelné, ale mrňousové jsou dnes na světě přesně měsíc !!! Dnes proběhlo další venkovní focení - a myslím, že si to dnes štěňátka venku zase lépe užila. Ponca dokonce venku vůbec neusnul a prozkoumával neustále Janinu zahradu, které opět děkujeme za půjčení, pohoštění a ještě za půjčení kamery kterou jsem zapomněla doma. Fotky jsou v osobních fotogaleriích a ve společné fotogalerii. Pouze Froda a Felixe budeme muset ještě zítra znovu vyfotit - nejak se nezadařilo / jsou jak pytel blech/. Dnes se musím omluvit za kvalitu fotek,ale jsou úplně bez úprav a pouze zmenšené. Dost vás psalo, že bych měla častěji fotit a dávat více fotek do štěňátkovských galerií - budu se snažit vyhovět, ale Honza zase nemá tolik času aby fotky upravoval. Ale myslím, že by byla škoda nezachytit jak štěňátka rostou a mění se každým dnem - takže nějaký ten šum a nedokonalosti budete muset přehlédnout...


10.7.2009 - štěňátka mají u svých "papírových" jmen napsaná už i jména kterými na ně budou volat jejich budoucí majitelé. Malý Action Boy ještě své jméno nemá a tak dostal alespoň dočasné jméno Frodo.  Věříme, že bude mít brzy milující páníčky, kteří už mu vymyslí nějaké své..


9.7.2009 - dnes jsou štěňátkům 4 týdny. Byla podruhé odčervena, do tabulek jsou doplněny hmotnosti. Dnes nám také dorazila tetovačí čísla - resp. čísla zápisů /budeme jen čipovat/. Tento týden byl ve znamení návštěv a pro některá štěňátka se definitivně rozhodlo kdo bude jejich nový majitel. V pondělí nám řekl Dan /první zájemce o fenečku/ která bude jeho Vixinka a dnes si Zdeňku /první zájemce o pejska/ vybral její Felix. Pro našeho trikolorního favorita stále hledáme páníčka. Štěňátka dělají obrovské pokroky - už běhají po celém bytě / a já za nimi s hadrem/, perou se, ale přijdou se i pomazlit. Přestože to začíná být opravdu náročné, tak jsem pořád ve stavu, že si neumím představit, že je budu dávat pryč... ale zkušenější říkají, že ten čas brzy nastane....prostě prý bude hůř!


8.7.2009 - jelikož tento týden nebudou nové fotky, tak posílám odkaz na stránky k Danovi, který tu 2x nafotil moc hezké fotky


7.7.2009 - u feneček prohozena jména a dopsáni jejich budoucí majitelé

včera měla miminka velký den - nejdřív poprvé jeli autem a když jsme dojeli do cíle, tak prvně ve svém životě zkusili "živou travičku". Všichni to zvládli bez problémů, ale výlet je pořádně zmohl. Po chvilkovém prozkoumávání si ustlali přímo na trávě. Někteří jedlíci si dali od Joyky i malou svačinku. Moc děkuji Janě, že nám na chvilku propůjčila svoji čistou nepočůranou zahrádku a my mohli udělat nějaké první fotky na trávě.  


2.7.2009 - přidány nové váhy u štěňátek, dodány také nové fotky  


29.6.2009 - začali jsme štěňátka pravidelně přikrmovat. Sice podle chytrých knížek jsme mohli ještě chvilinku počkat, ale zdálo se nám že štěníci by po krmení ještě něco snědli a tak jsme vyzkoušeli jak jim bude chutnat jiné mlíčko než od Joy. Štěňátka dostávají speciální sušené mlíčko pro štěňátka BOSCH a do toho ještě pidigranulky Royal Canin starter. Jako největší průkopník se ukázal Ponco který se k mističce vrhnul a hned se dal do jídla jako by to nebylo poprvé. Postupně se přidala i ostatní štěňátka - Avocado si do misky raději lehnul celý. Po jídle štěníci vypadají jako opatlané koule ale jsou moc spokojení . 


25.6.2009 - dnes jsme odčervili všechna štěňátka a samozřejmě i Joy a Rozárku. Všichni už koukají na svět


23.6.2009 - trikolorní kluk ACTION BOY se poprvé podíval na svět 


11.6.2009 - dnes v 1 ráno začala Joyka pískat a zmateně pobíhat po pokoji. Přesunuli jsme se do jejího připraveného pokojíku kde Joyka začala hrabat v připraveném pelíšku. Porod začal.

4:40 - narodil se první red merle kluk - 374 g

5:20 - narodil se druhý kluk trikolor- 366 g

5:37 - narodil se třetí kluk hb s pálením - 307 g

6:02 - konečně holka ! Hb s pálením - 347 g

7:40 - další red merle kluk - 250 g

10:13 - ještě jedna čb holčička - 395 g

Všechna štěňátka se mají čile k světu, dobře sají a mamka Joyka se o ně vzorně stará! 


9.6.2009 - cca týden už měříme Joyce každý den teplotu a dnes jsme poprvé zaznamenali změnu - 36,5 st. Porod může nastat každou chvilku


3.6.2009 - poslední návštěva u veterináře. Udělali jsme další sono kde bylo všechno tak jak má být, Joy dostala druhou vakcinu proti herpes viru. Váží 23 kg, přes bříško má 79 cm. 


26.5.2009 - další návštěva u veterináře. Pan doktor udělal další sono kde jsme viděli 3-4 štěníky. Joyka váží 21.7 kg a přes bříško má 68 cm. Její stav je výborný a vše probíhá v naprostém pořádku. 


6.5.2009 - dnes byla naší Joyce na sonu potvrzena březost 


14.4.2009 - Joy navštívila veterináře a proběhla první vakcinace proti herpes viru 


10.4.2009 - vyrazily jsme s Joykou do Brna za Badečkem na krytí které proběhlo 2x úspěšně 


1.4.2009 - Joyka začala konečně hárat a byla preventivně společně s Rozárkou odčervena

TOPlist